Ви увійшли як Гість | Група "Гості"

Збирай більше - живи краще

Меню сайту
Категорії розділу
Друзі сайту
...
)
 

Каталог статей

Головна » Статті » Збір ягід » Подорож до Швеції

30 фактів про Швецію

1. У шведів не прийнято приходити в гості без дзвінка.

2. Швеція поділяється на 21 округ – льон (län).


3. У кожному окрузі – свій діалект. Коли я вчився в коледжі, у нас був вчитель математики, який гаркавив і всіляко перекручував букву «р». Тоді мені здавалося, що це просто – дефект мови, але опинившись на півдні Швеції, в місті Malmö, я зрозумів, що це один з діалектів.

4. Шведи не дуже люблять готувати вдома, тому вони часто влаштовують сімейний похід по всіляких піцеріям, бургеркінгам і до Макдональдсу.

5. Найулюбленіша страва у шведів це – kebab pizza (тісто, сир, м’ясо і спеціальний кебаб соус). Існує навіть один сайт, на якому виявляються піцерії, де продають найсмачнішу піцу-кебаб.

6. Всі піцерії Швеції позиціонують себе як виключно італійські, але я ні разу не зустрічав в них працюючого італійця. Як правило – це араби або курди.

7. У Швеції ви не знайдете гідних суші-барів. Хоча шведи дуже люблять японську кухню.

8. У статусах соцмережі, наприклад на фейсбук шведи зазвичай пишуть про всякі дрібниці, виглядає це дуже смішно і наївно. Наприклад, якийсь Kevin Lundell пише: «Сьогодні ввечері буде піца з дружиною під передачу Ідол – як класно». Загалом, пишуть усе що цієї миті відбувається в житті.

9. У Швеції існує дві мови – легка і важка. Як правило 70% населення не використовують «важкі» слова в розмовній мові і часто не знають навіть значення цих слів. І якщо ви вивчите пару слів і вставите їх у речення, то всі будуть думати, що ви супер-ерудована людина. На замітку, до «важких» слів, перевівши їх на українську мову, відносяться: «Рейд» «об’єктивно», «суб’єктивно»… Тобто ті слова, які ми використовуємо в побуті.

10. Роман Л. М. Толстого також існує у важкому і легкому перекладі

.

11. Одного разу я перевів на шведську мову нашу приказку: «Безкоштовний сир лише в мишоловці» і сказав її при всіх у компанії. Ефект був приголомшуючий, всі почали плескати, а хтось навіть записувати до себе в телефон. Після цього я почав хизуватися приказками всюди.

12. Шведи – дуже спортивна нація. Часто виявляється так, що людині вже за 80, а йому не даси і 50.

13. Шведи – довгожителі. Найчастіше це пов’язано з розміреним, безстресове способом життя та екологією.

14. Якщо ви вирішили швидко організувати бізнес та орендувати приміщення, то це не так просто. Тут все робиться не поспішаючи. З нашим темпом життя (коли треба все і відразу) звикнути до цього буде нелегко.

15. Шведи схиблені на екології.

16. Також шведи дуже бережуть тварин. Був випадок, коли хтось убив горобця в лісі з "воздушки”-гвинтівки і це помітив один з перехожих – людині дали 6 місяців виправної колонії і штраф.

17. У Швеції не заведено після закінчення школи відразу вступати до ВНЗ. Як правило, спочатку вони йдуть працювати, а потім років в 20-25 йдуть вчитись в університет.

18. Взагалі, 25-30 років для Швеції – не вік. Часто можна зустріти за університетською партою учнів різного віку.

19. Після досягнення 18 років молодь намагається відокремитися від батьків і жити окремо, оскільки це тут може собі дозволити практично кожен.

20. Замість сигарет шведи полюбляють снюс. Снюс – це вид тютюнового виробу. Являє собою подрібнений зволожений тютюн, який поміщають між верхньою (рідше – нижньою) губою і яснами.

21. Фільми в кінотеатрах дивляться в оригіналі з субтитрами.

22. Більшість шведів боятися їхати в Росію через мафію.

23. Якщо ви пройшли випробувальний термін і уклали трудовий договір з роботодавцем, вас практично неможливо звільнити з роботи, навіть якщо ви наробили щось з рук надзвичайне – настільки сильна профспілка Швеції.

24. Шведи – дуже добрий і чуйний народ. Якщо у вас сталося лихо, і на роботі дізналися про це, то це стає проблемою всього колективу.

25. До двадцяти років зуби можна лікувати безкоштовно. Найцікавіше, що ви можете записуватися на прийом мало не щотижня, по всіляких причин – чи то видалити камінь або просто відбілити зуби.

26. Шведська, норвезька та датська мови дуже схожі.

27. Шведи – завзяті рибалки. Але рибу ловлять, як правило, не для улову, а для спортивного інтересу. Тому замість того, щоб йти додому і розтоплювати коптильню, вони спокійнісінько відпускають рибу назад у воду, попередньо сфотографувавшись з нею. До речі, щуку вони взагалі не відносять до їстівної рибі, гидуються. Тому я завжди йду з прекрасним уловом.

28. З понеділка по п’ятницю ви не зустрінете на вулиці п’яних людей. А вже якщо і зустрінете, то це буде який-небудь алкоголік (яких в Швеції мало). Але зате з п’ятниці по неділю, п’яних на вулиці відсотків 80.


29. У Швеції алкоголь контролюється і реалізовується виключно державою. Алкоголь не продають особам молодше 20 років. Також якщо ви приходите втретє за день, вам, швидше за все відмовлять в покупці, мотивувавши це тим, що «дуже вже ви зачастили» – так держава контролює споживання алкоголю. На замітку, один алкогольний магазин розрахований на 20 тисяч жителів, у той час як у нас, один намет з пійлом розрахований на 200-400 чоловік. І нехай нам, потім не доводять, що це не геноцид…

30. У багатоквартирних будинках не прийнято мати власну пральну машинку. Пов’язано це з тим, що в будинках ТСЖ існує спеціальна пральна кімната, в якій за записом можна випрати, посушити і попрасувати білизну. Це зроблено для економії електроенергії.




Джерело: http://bohdan.org.ua/travel/30-faktiv-pro-shvetsiyu/
Категорія: Подорож до Швеції | Додав: volodymyr (04.02.2013)
Переглядів: 3172 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: